Ceļojumā ar savu mīluli

Ja jums ir jābrauc uz izstādi vai jūsu atvaļinājums nebūs tik labs bez jūsu pūkaina drauga, tad jums ir jāzin dažas svarīgas lietas. Ceļojot kopā, jums ir jānodrošina nepieciešamie apstākļi – atkarība no izvelēta transporta, vai tas būtu automašīna, vilciens, lidmašīna, prāmis.

Sakuma jāuzzina viss par ceļošanas noteikumiem konkrētā izvelēta transporta. Tad ir jāapmeklē specializētas tirdzniecības vietas, kur var iegadāties ceļošanai nepieciešamas mantas.
Un galvenais – vajag sazināties ar jūsu vetārstu, kurš pastāstīs kas ir nepieciešams lai izbraukt ārzemēs.

Ja ceļojums ilgst dažas dienas, tad līdzi jāņem:
• Pavadu un labu ērtu kakla siksnu, ar dzīvnieka un jūsu datiem;
• Visas izrakstītas zāles, ka arī pret caurejas zāles;
• Traukus barībai un ūdenim;
• Barību un barības piedevas;
• Ūdeni, labāk lai tas būtu ierasts ūdens;
• Tualetes kasti, pildījumu tualetes kastei vai speciālus paladziņus, ka arī maisiņus dzīvnieku ekskrementu savākšanai ārā;
• Piederumus dzīvnieka kopšanai;
• Mīļākas mantas, sedziņu, paklāju utt.;
• Dzīvnieka fotogrāfijas gadījumam, ja dzīvnieks pazūd.

Ja dzīvnieks ceļos būrī vai konteinerī ( lidmašīnā vai automašīnā), obligāti pārbaudiet vai dzīvnieks var stāvēt pilna augumā, griezties un ērti gulēt. Vienu-divas nedēļas pirms braukšanas saciet radināt dzīvnieku pie konteinera: jūs varat likt iekšā barību, gardumus, spēlēties, tā lai braukšanas brīdī dzīvnieks uztver konteineri ka drošu vietu, nevis sodījumu.

Daudziem dzīvniekiem ceļošanas laikā ir vajadzīgi nomierinošie līdzekli vai pat trankvilizatori. Pie sava veterinārārsta jūs var konsultēties par pareizo izvēli. Jāatceras ka trankvilizatori var būt bīstami, it īpaši lidmašīna, spiediena maiņas dēļ. Vienmēr pārbaudiet tādas zāles iepriekš mājas dažas dienas pirms ceļojuma, lai zinātu kāda dzīvniekam ir reakcija un lai precizēt devas.

Lai cīnītos ar tā saucamo „jūras slimību” ir gan labi padomi, gan arī zāles. Nebarojiet dzīvnieku īsi pirms braukšanas, ūdenim jābūt visu laiku. Ja dzīvnieks izgāž ūdeni braukšanas laikā – vai nu jāpiestiprina bļodu, vai nu ik pa laikam jāapstājas lai padzirdinātu dzīvnieku. Konsultējieties ar veterinārārstu par medikamentiem, kas novērš „jūras slimību”.

Ceļojot ar mašīnu ar suni, suni ir jāpiespradze ar specialu jostu, vai nu jebkuram dzīvniekam jāatrodas konteinerī, tas pasargās gan jūs, gan jūsu mīluli no nelaimes gadījumiem.

Atpūtas laika jauna vieta cenšaties ieverot dienas režīmu, kas ir zināms dzīvniekam. Pastaigām jābūt tik pat garam un tik pat bieži, ka ir bijis mājās. Bet ir arī izņēmums – cenšaties barot dzīvnieku mazāk nekā parasti, ja dzīvniekam ir „jūras slimība” , tad barojiet dienas beigās.

Nekad neatstājiet jūsu dzīvnieku automašīnā karstajā dienā – temperatūra salona var piecelties ļoti ātri un izraisīt siltuma dūrienu. Ja tomēr tas ir nepieciešams – nopakojiet automašīnu ēnā, atveriet lūku un logus tā, lai būtu caurvējš, bet zagli nevarētu atvērt mašīnu, vai dzīvnieks neaizbēgtu.

Ceļojot ar lidmašīnu vienmēr uzziniet par dzīvnieku pārvadāšanas noteikumiem un citam prasībām savlaicīgi.

Ceļošanai uz citam valstīm dzīvniekam jābūt mikročipētam, vakcinētam un iespējami ar atzīmi, ka dzīvnieks ir apstrādāts pret tārpiem un ērcēm – kas ir attiecīgi noradīts Eiropas pasē un apstiprināts ar veterinārārsta zīmogu un parakstu. Var būt arī nepieciešami papildus dokumenti un izmeklējumi, kas arī var prasīt laiku.

Aldis